категорії: новина

Чорноморський флот у Севастополі відзначає 91-у річницю підняття українських прапорів

Урочистим підйомом Державного прапора України та Військово-морського прапору на кораблях та в берегових частинах українські військові моряки відзначили 91-у річницю підняття українських прапорів на бойових кораблях Чорноморського флоту та переходу його під юрисдикцію Української Народної Республіки, передає "Голос".  

Як повідомили "Новини України", сьогодні ж у з'єднаннях, берегових частинах та на кораблях Військово-Морських Сил відбудуться урочисті мітинги, присвячені знаменній даті. У святкових заходах візьмуть участь представники командування українського військового флоту, органів місцевої виконавчої влади, духовенства, ветеранських та громадських організацій.

 

У навчальних закладах населених пунктів, де розташовані підрозділи ВМС України, відбудуться "уроки мужності", на яких військові моряки розкажуть учням про видатні постаті та визначні події з героїчного минулого держави.

 

Довідка. Український Чорноморський флот у Севастополі

 

5-8 травня 1917 року відбувся I Всеукраїнський військовий з'їзд, що ухвалив рішення про проведення українізації у частинах російської армії, які знаходилися на теренах України. Процес українізації не оминув і Чорноморського флоту.

 

Після проголошення III Універсалу Центральної Ради у складі уряду УНР було створено генеральний секретаріат морських справ. У грудні 1917 року в Києві сформувалися Українська Воєнно-Морська Рада і Український Морський Генеральний Штаб.

 

За часів Центральної Ради Крим не належав до складу УНР, тому головна база Чорноморського флоту була розташована поза її межами. Центральна Рада не висунула претензії на весь Чорноморський флот, а тільки на ту частину, що проголосила себе українською – це крейсер "Пам'ять Меркурія", що брав участь у січневих боях 1918 року між українським та більшовицьким військом в Одесі.

 

Після наступу військ УНР на Крим саме 29 квітня 1918 року вперше за свою історію Чорноморський флот підняв українські синьо-жовті прапори. Це ознаменувало відродження національного військового флоту, що існував на українських теренах і в добу Київської Русі, і в добу Козаччини.